У чому особливості стрижки Канадка? Цим питанням часто задаються чоловіки, які хочуть вибрати стильну зачіску та порівнюють різні варіанти. Наша команда допоможе у цьому питанні. У підготовленій статті ми постаралися розкрити все, що потрібно знати про зачіску Канадка, а ще нюанси її створення.

Історія стрижки Канадка

Походження багатьох чоловічих зачісок відоме, оскільки у різних джерелах є достатньо інформації. Але, у випадку з Канадкою, все складніше. Експерти не можуть точно визначити, як з'явилася зачіска. Існує одразу кілька версій її походження, кожна з яких по-різному пояснює виникнення стилізації. Одна з них пов'язана із хокеєм. Відповідно до цієї версії, стрижку Канадка популяризували хокеїсти канадської команди приблизно в 70-х роках.

Зачіски спортсменів на той час виглядали приблизно однаково. Коротке волосся з боків і трохи довше на маківці. Така стилізація швидко набула популярності серед чоловіків і вийшла за межі спорту. Крім цієї версії, існують інші пояснення походження зачіски:

  • Зв'язок із Канадою. Деякі дослідники історії зачісок стверджують, що стрижка виникла у Канаді, тому й одержала відповідну назву. Проте, вони не мають точних даних про час та обставини її появи.
  • Зв'язок із моряками. Ще в одній версії вказується, що стрижка з'явилася в період Другої світової війни. Її носили моряки різних країн, оскільки така довжина дозволяла підтримувати охайний вигляд та гігієну.

Крім цього, є ще оригінальна версія, в якій поява зачіски пов'язана із картою Канади. Дослідники припускають, що стрижка робиться завжди за одним шаблоном, що нагадує географічні контури країни.

Що потрібно знати про техніку стрижки?

Канадка, як і багато інших чоловічих стрижок, має кілька варіацій. Це дозволяє кожному вибирати стильне рішення під свої переваги. Але, яка б не була варіація, алгоритм дій завжди ідентичний. Він передбачає:

  • Процедуру підготовки. Це традиційні дії, які дозволяють підготувати пасма до стрижки та укладання. До них відноситься миття голови та розчісування волосся. Майстри можуть працювати і без миття, але при цьому трохи зволожують їх, щоб легше було зістригати потрібну довжину.
  • Формування ліній контуру та переходу. Перш ніж перейти до основної частини створення стрижки Канадки, барбери вистригають пасма на потиличній частині та скронях. Для цього використовується професійна машинка для стрижки. За допомогою інструменту робляться і плавні переходи від зон з короткими пасмами до ділянок з більшою довжиною. Щоб зробити контур зачіски точнішим, майстри застосовують ще й тример.
  • Зстригання волосся в області верхівки. За допомогою спеціального гребінця барбери роблять на верхній частині кілька проділів. Далі вони по черзі підстригають кожне пасмо до необхідної довжини. Вона може змінюватись в залежності від уподобань клієнта.

Щоб надати легку текстуру, наприкінці стрижки використовуються ножиці для філірування. Інструмент застосовується для обробки кінчиків у верхній частині. Важливим нюансом є створення чубчика. Це трохи подовжене волосся на передній частині. Його можна зістригти так, щоб зачісувати назад, а також залишити довгим та укладати. Чоловіки вважають за краще фіксувати чубок нагору або набік.

Які є види стрижки Канадка?

Барбери створюють кілька варіацій зачіски Канадка. Класичний різновид характеризується подовженими пасмами у верхній частині голови, коротко стриженими скронями і чіткими контурами. Крім цього, існує креативний вид зачіски. Вона виділяється наявністю асиметричного чубчика, малюнків на поголених скронях, а також інших оригінальних елементів.

Деяким чоловікам більше подобається спортивний варіант Канадки. Він відрізняється плавними переходами та більш короткою довжиною по всій голові. Якщо виникають труднощі з вибором різновиду стрижки, можна проконсультуватися з досвідченим барбером. Він підкаже, що саме підійде під певний типаж.

Які інструменти барбер використовує для стрижки Канадка?

Техніка створення зачіски непроста. До того ж існує кілька варіацій стрижки. Щоб впоратися з будь-яким із них, майстрам необхідний комплект професійних барберських інструментів. Він складається зі спеціальних пристроїв, ріжучих пристосувань та аксесуарів. Кожна група необхідна для певної мети.

Машинка для стрижки

У наборі для створення стрижки Канадка повинні обов'язково бути машинки для стрижки. Інструментом обробляється потилиця, а також зона скронь. У кожному випадку насадка підбирається індивідуально залежно від бажаної довжини. Саме тому фахівці підбирають машинки, які забезпечують широкі можливості для регулювання. Ось кілька моделей, якими вони користуються найчастіше:

  • GAMMA PIU CYBORG. Цей пристрій підходить і для правшів, і для шульг. Механізм працює практично безшумно і створює сильні вібрації. Машинка оснащена фіксованим лезом, заточеним за особливою технологією Black Diamond Faper. Це робить ріжучу частину міцною, неймовірно гострою та стійкою до пошкоджень. Двигун пристрою досить потужний та працює зі швидкістю 7500 обертів на хвилину.
  • GAMMA PIU BOOSTED. Ця модель створена популярним італійським брендом, який багато років виготовляє професійну техніку для салонів та домашнього користування. Вона може працювати протягом 120 хвилин, відрізняється легкою вагою, а також максимальною зручністю в користуванні (майже не видає вібрації та шум). Ніж пристрою регулюється та має алмазне покриття DLC.

Крім цього, чудовим варіантом є WAHL Magic Clip, стильний Kyone Reuzel The Clipper, Kyone Reuzel The Clipper та інші моделі.

Ножиці

Однієї машинки для стрижки недостатньо, щоб зробити ідеальну зачіску Канадка. Барбер також використовує два види ножиць. Один вид інструменту є стандартним. З його допомогою створюється необхідна довжина та прямий зріз, а також підрівнюються пасма на всіх ділянках. Ще один вид ножиць застосовується для зменшення надмірної густоти (філірування) та текстурування.

Тример

Робота з дрібними деталями, переходами та контурами неможлива без потужного професійного тримера. Пристрій переважно використовується для зон потилиці та скронь. Як і машинки, тримери для Канадки підбираються з категорії професійної техніки. Серед майстрів популярні одразу кілька моделей:

  • Gamma Piu X-EVO. У тримері встановлений інноваційний мікрочіп, що забезпечує ефективну роботу та керування, а також двигун з турбонадувом. Модель відрізняється високим рівнем автономності, оскільки працює 120 хвилин без заряджання. Ніж регулюється у діапазоні 0-0,8 мм.
  • WAHL Berett Stealth. Це ще одна популярна професійна модель, яку оцінили вже у багатьох барбершопах. Однією з головних переваг є особливо гостре хромоване лезо, створене за технологією прецизійного заточування. Ніж робить максимально точні, рівні та акуратні зрізи.

Крім цього, для роботи в салонах вибирають WAHL Wide Detailer, Gamma Piu Absolute Hitter та інші функціональні пристрої.

Гребінці, розчіски та аксесуари

Під час створення стрижки канадка необхідно розчісувати волосся і розділяти його на пасма. Щоб забезпечити делікатний вплив та захистити структуру від пошкоджень, майстри барбершопів використовують аксесуари з комбінованим типом щетини та натуральними матеріалами корпусу.

Наприклад, дерев'яну розчіску Kent LPF1 та гребінець Slick Gorilla Texture comb. Другий варіант забезпечує комфортне створення проділів та поділ пасм для підстригання Канадки. Коли зачіска майже готова, залишається зробити легке укладання подовженої частини. В даному випадку не обійтися без фена з різними режимами потужності. Серед додаткових аксесуарів варто виділити розпилювачі, пеньюари та затискачі.

Чим краще укладати стрижку канадку?

Злегка подовжені пасма на верхній частині голови можна укладати різними способами. Це дає можливість стилізувати зачіску Канадку під різні образи. Наприклад, створити класичний варіант з гладким зачосом або трохи недбалий ефект. У кожному разі знадобляться різні стайлінгові засоби. Барбери рекомендують вибирати такі позиції:

  • Віск. За допомогою цього продукту можна моделювати окремі пасма, надаючи їм стильної текстури. Для тих, хто віддає перевагу матовому ефекту, підійде Nishman Matte Pomade М4. Є у продажу і варіанти із чудовою ароматичною композицією. Наприклад, Marmara Barber Aqua Wax Tropical. Цей віск не тільки зафіксує пасма, але й надасть їм легкого приємного аромату.
  • Гель. Це відмінне рішення для створення акуратної та гладкої зачіски Канадки. Гель надає блиску і добре фіксує волосся у потрібному напрямку. Хорошим прикладом таких засобів є Reuzel Fiber Gel. Продукт зберігає еластичність та стійко тримає форму.

Крім цього, чоловіки, у яких стрижка Канадка можуть скористатися помадою для волосся. Вона має легку текстуру, надає природний блиск та забезпечує різний ступінь фіксації. Можна розглянути Reuzel Pomade Severed Head, Dapper Dan Heavy Hold Pomade та Reuzel Blue Strong Hold High Sheen.

Кому підійде стрижка Канадка?

Стильна зачіска підійде майже всім, хто віддає перевагу акуратному і доглянутому стилю, що вимагає мінімального догляду, але при цьому підкреслює індивідуальність. Вона не вимагає складного укладання та зберігає форму навіть за активного способу життя. Трохи стайлінгового засобу, і волосся виглядає акуратно весь день.

Це робить її ідеальним варіантом для повсякденного носіння. Вибираючи стрижку Канадка, не хвилюйтеся, що вона не підійде до ваших рис обличчя. Зачіска поєднується практично з усіма формами. Зокрема, квадратної, трикутної, овальної та круглої.

Висновки

Канадку можна сміливо вибирати чоловікам будь-якого віку, оскільки її можна стилізувати під індивідуальні уподобання. Окрім цього, стрижка підходить любителям активного способу життя. Вона не створює незручностей у повсякденному житті. Укладання виконується для що якщо правильно підібрати засоби.