Про густу, красиву та рівномірну бороду мріють багато чоловіків. Проте, досягти такого результату виходить не завжди, адже він залежить від кількох факторів. Значення має тип волосся, догляд, дефіцит певних мікроелементів в організмі та інші аспекти. Розібратися в цьому допоможе підготовлена стаття. Розкажемо, чому не росте щетина на обличчі, а також підкажемо способи, які допоможуть посилити відростання та зробити густоту рівномірною.

Основні причини, чому погано росте борода

Зіткнувшись із проблемою, не варто опускати руки та миритися з тим, що не вдасться створити стильний образ із бородою. Потрібно з'ясувати, чому борода погано росте. Враховуйте, що причин багато, і здебільшого росту перешкоджають відразу кілька із них. Розглянемо найпоширеніші фактори:

  • Неправильний догляд за шкірою та проблеми з голінням. Іноді причина полягає у пересушуванні шкіри та відсутності зволоження. Важливим є живлення шкіри у зоні зростання щетини. Ці чинники разом впливають на волосяні фолікули. Вони перестають нормально розвиватися, що призводить до нерівномірного відростання або взагалі відсутності волосків.
  • Схильність на генетичному рівні. Ще однією причиною відсутності густої бороди може бути вроджена особливість організму.
  • Відсутність активностей та не зовсім здоровий спосіб життя. Як не дивно, ці фактори теж уповільнюють або зовсім притуплюють зростання щетини. Наприклад, відсутність спорту чи інших видів фізичного навантаження знижує вироблення тестостерону – гормону, що впливає на ріст волосків.

Додатковою причиною може стати дефіцит певних мінералів та вітамінів. Перевірити це можна за допомогою здачі аналізів у медичній лабораторії.

У яких місцях зазвичай не росте борода?

Якщо є проблеми з розвитком волосяних фолікулів, тоді щетина зовсім не росте. Проте, бувають ситуації, коли щетина з'являється лише в деяких місцях. Наприклад, тільки на щоках, підборідді чи області вусів. Причиною такого явища можуть бути неактивні фолікули у певних зонах.

Порушення роботи зазвичай виникає через відсутність належного догляду чи особливостей організму. Ще одним поширеним явищем є нерівномірне зростання. У цьому випадку відповіддю на питання, чому слабо росте борода може стати відсутність живлення та зволоження. Проблема часто виникає у тих, хто не користується косметичними засобами.

Чому не росте борода на щоках?

У цій зоні розташовані такі ж фолікули, як і в інших областях. Проте, їхня робота може бути порушена. Внаслідок чого виникають невеликі ділянки, де відсутні волоски. У цьому випадку недостатньо буде поставити питання, чому в мене не росте борода. Необхідне детальніше вивчення ситуації.

Наприклад, розібратися з особливостями догляду на щоках, перевірити волосяні фолікули та звернутися до досвідченого барбера. Експерти також радять перевірити організм на наявність захворювань. Адже, однією з причин появи безволосих ділянок є осередкова алопеція. Це патологія розвитку волосся, яка може виявлятись і в інших зонах. Наприклад, на бровах.

За рахунок чого відбувається зростання бороди?

Головним фактором, який впливає на інтенсивність та якість відрощування бороди, є гормон тестостерон. Шукати причину, чому у чоловіків не росте борода, необхідно саме в ньому. Фізіологія чоловічого організму влаштована так, що гормон виробляється у великих кількостях.

За рахунок цієї особливості чоловіки можуть відростити бороду різної довжини. Таким чином гормональний фон є одним з вирішальних факторів, які сприяють активному росту щетини. Будь-які порушення та дисбаланс відразу відображаються на стані волосків.

У разі проблем вони ростуть тонкими та слабкими, інколи ж щетина навіть з'являється. Помітивши це, варто звернутися до лікаря для отримання консультації та можливого направлення на аналізи. Якщо волоски ростуть, але нерівномірно, тоді можна почати з походу до барберу. Причина іноді полягає у відсутності догляду, виборі неправильних косметичних засобів чи помилках під час гоління.

Досвідчений барбер допоможе виявити їх, а також підібрати відповідну чоловічу косметику для бороди та якісні інструменти. Наприклад, всі необхідні позиції можна знайти у лінійці відомої компанії Proraso. Італійський виробник випускає бальзами, олії, шампуні, кондиціонери та інші засоби для догляду за відрослою щетиною.

Ефективні засоби для бороди також можна знайти у серії бренду Uppercut Deluxe. Яскравим прикладом є багатофункціональна олія Uppercut Deluxe Beard Oil, що забезпечує інтенсивне живлення та пом'якшення. Щоб досягти максимального ефекту, варто використати засоби у комплексі. На етапі очищення необхідний шампунь, після нього можна використовувати кондиціонер, олію, піну та навіть спеціальний парфум.

Чому росте руда борода?

Для власників рудої шевелюри поява щетини такого ж кольору є цілком природним явищем. Проте, для тих, у кого волосся на голові іншого кольору така ситуація зазвичай стає справжньою несподіванкою. Пропонуємо дізнатися про кілька причин, які сприяють цьому.

Зміни у гормональному фоні

Ріст бороди залежить від рівня тестостерону в організмі. Якщо його вироблення порушено, тоді волоски в області підборіддя зростатимуть слабкими і світлими з рудуватим відтінком. Для визначення цієї причини потрібна діагностика.

Генетика

Проте, найбільш поширеною причиною є гени. Якщо в роду були жінки або чоловіки з волоссям рудого кольору, тоді існує можливість прояву спадковості через кілька поколінь. Крім того, причиною відтінку може стати змішаний шлюб.

У дітей, які з'являються у батьків різних рас, теж у дорослому віці може з'явитися борода рудого кольору. Варто також згадати про факт, встановлений вченими. Його суть полягає в тому, що чоловікам властиво успадковувати від батьків особливий ген. Він завжди знаходиться в одній хромосомі (16-ій за рахунком).

Цей ген має певні мутації та може стати відповіддю на питання, чому росте руда борода. Перебуваючи в організмі, він сприяє розведенню чорного та червоного пігментів у волосяних фолікулах. Цікавий той факт, що така дія виявляється тільки на волосках бороди та ніяк не відображається на шевелюрі.

Справа в тому, що ген впливає на продукування феомеланіну, який у свою чергу виробляє меланокортин. Пептид сприяє підвищенню червоного пігменту, що в результаті призводить до появи рудого відтінку відрослої щетини. Якщо хлопчику у спадок передається ген, тоді ймовірність появи бороди насиченого мідного відтінку дорівнює 50%.

Як генетика впливає на ріст бороди?

Генетичні чинники є головними причинами, через які чоловіки стикаються з проблемою рідкої, ламкої та нерівномірної бороди. Це зумовлено особливостями вироблення гормонів у певній кількості. Йдеться про тестостерон та дигідротестостерон. Вони є основними гормонами, які сприяють активному росту волосків у ділянці підборіддя та інших зонах.

Генетика у цьому разі визначає чутливість волосяних фолікулів до цих речовин. Її відсутність та низькі показники зумовлюють високу ймовірність виникнення проблеми. Така особливість передається від батьків до дітей за чоловічою лінією дуже часто, тому дізнатися про неї нескладно. Якщо у вашого діда та батька борода росла слабко, а густота залишала бажати кращого, тоді у вас ситуація може повторитись.

Хто може дати відповідь, чому не росте борода?

Зіткнувшись із такою проблемою, потрібно враховувати існування кількох причин. Це означає, що потрібен різнобічний підхід. Іноді дізнатися, чому в деяких не росте борода, можна у досвідчених барберів. Експерти визначають, наскільки правильно підібрано догляд, а також інструменти для гоління та стрижки.

Наприклад, деяким чоловікам достатньо додати до процедур застосування косметичних засобів (олії, бальзаму, тощо), щоб покращити стан волосків. Важливими є також способи стрижки та гоління. Помилки, допущені під час цих процедур, часто призводять до пошкодження структури щетини та запалення фолікулів. Результатом є уповільнення росту та навіть його повне призупинення.

Ще однією причиною може стати відсутність у догляді засобів, які забезпечують необхідне живлення та зволоження. Вони не просто покращують зовнішній вигляд щетини, а ще й сприяють зміцненню структури волосків. Регулярне застосування сприяє активному відрощуванню густої та рівномірної бороди.

Крім цього, поцікавитись, чому у хлопця не росте борода можна у лікаря. Він допоможе визначити стан гормонального фону – фактору, який часто є головною причиною сповільненого зростання. Завдяки спеціальній діагностиці можна також дізнатися про можливі захворювання та схильність на генетичному рівні.

Висновок

Відрощування щетини – це складний процес, який залежить від десятка факторів. Сам тому швидко отримати бороду бажаної густоти та потрібного кольору буває складно. Якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією, не поспішайте засмучуватися. Першим етапом є пошук причини. Для цього варто звернутись до професіоналів. Це може бути профільний лікар або досвідчений барбер. Коли фактори, що перешкоджають нормальному росту, виявлено, необхідно разом із фахівцем знайти рішення.