Борода подобається багатьом чоловікам, але на вулиці рідко можна побачити бородачів з красивою густою рослинністю. Така ситуація більшою мірою обумовлена складністю догляду за брутальним «аксесуаром». У процесі відрощування часто виникають проблеми з рівномірністю волосяного покриву, повільним зростанням, сухістю, лущенням та неприємними відчуттями на шкірі обличчя.

Зіткнувшись з подібними труднощами, багато хто відмовляється від ідеї відростити довгу та густу бороду, що підкреслює мужність. Проте, зробити так, коли у продажу представлені десятки засобів для догляду за такою рослинністю, а в містах відкривається все більше барбершопів, можуть лише ліниві. Якщо ж ви скористаєтесь спеціальними засобами та наберетеся трохи терпіння, то за кілька тижнів побачите перші результати. У цій статті розповімо, як прискорити зростання бороди, та які засоби для цього використати.

Чому чоловіки хочуть відростити густу бороду?

Густа рослинність завжди вважалася ознакою мужності, брутальності, а в деяких народів – ще й мудрості. Подібні переконання існують і зараз. У багатьох чоловіків борода викликає асоціації із солідним зовнішнім виглядом, зрілістю та усвідомленістю. Проте, все ж таки ті, хто цікавляться, як збільшити зростання бороди, більшою мірою розглядають її як стильне доповнення зовнішності. Це підтверджують фахівці барбершопів.

За їхніми словами, клієнти хочуть відрощувати рослинність з метою оновлення образу та покращення зовнішнього вигляду. Враховуючи різноманітність форм, кожен чоловік може вибрати для себе стильний варіант бороди та періодично виконувати процедури по догляду. Таким чином, борода стає частиною стилю та часто навіть додає впевненості в собі.

Як відростити густу бороду?

Зважившись на відрощування рослинності, багато хто не знає, як прискорити зростання бороди в домашніх умовах і роблять поширені помилки. В результаті щетина виростає жорсткою, нерівномірною та сухою. Волоски часто плутаються, а на шкірі під ними з'являється свербіж та подразнення. Саме ці проблеми часто стають справжніми перешкодами на шляху до гарної густої бороди. Проте, з ними можна впоратися. Ось кілька пунктів, виконання яких допоможе уникнути труднощів.

Дотримання рекомендацій щодо догляду за шкірою в зоні бороди

Не знаючи, як стимулювати зростання бороди, багато чоловіків починають активно приділяти увагу щетині, але забувають при цьому про шкіру. Це одна з головних помилок новачків. Якщо не приділяти належної уваги цій зоні, то дискомфорт у процесі відрощування рослинності гарантований.

А, наростання неприємних відчуттів автоматично відбиває будь-яке бажання продовжувати процес. Щоб цього не сталося, потрібно продумати домашній догляд одночасно за бородою та шкірою. Він передбачає кілька дій.

Ретельне очищення

Зону під бородою та обличчя загалом рекомендується очищати хоча б один раз на день. Робити це можна за допомогою спеціальних гелів чи пінок. У продажу представлені як окремі засоби для вмивання, так і косметика комплексної дії (для очищення та гоління). Такі продукти видаляють ороговілі клітини, пил та забруднення, які заважають верхнім шарам оновлюватися.

Якщо не робити очищення, то в цій зоні закупорюються пори, що призводить до появи свербіння, прищів та інших неприємних наслідків. Щетина, що росте, в таких умовах просто не може прорватися назовні. Одним з наслідків є вросле волосся та нерівномірне зростання нових волосків.

 

 

 

Зволоження та догляд

Під час видалення ороговілих клітин та забруднень шкіра втрачає вологу, тому після процедури потрібно обов'язково скористатися зволожуючим кремом або емульсією. Засоби повинні включати компоненти, які спрямовані на підтримку гідроліпідного балансу та бактерицидний ефект. Це дозволить знищити бактерії та зміцнити цибулини волосків.

Додатковим етапом може стати використання спеціальних засобів, що стимулюють зростання щетини. До їхнього складу входять активні речовини-активатори. Наприклад, натуральні олії (реп'яхова, рицинова) або екстракт червоного перцю, що стимулює кровообіг у зоні росту.

 

 

Регулярне виконання масажу

Якщо потрібна густа щетина на обличчі, не варто нехтувати додатковими процедурами, які надають стимулюючу дію на волосяні фолікули. Масаж є одним із них. Інструкцію щодо виконання цих дій можна знайти в інтернеті або уточнити у фахівця. Якщо проводити масаж щік та підборіддя щодня, тоді кровообіг суттєво покращується.

В результаті волосяні фолікули отримують необхідне харчування та розвиток суттєво прискорюється. Підвищити ефективність процедури допоможе спеціальна олія з ефектом, що розігріває. Основним компонентом такого засобу може бути червоний перець, імбир або м'ята перцева.

Професійні барбери наголошують, що робити такі олії в домашніх умовах не варто. Саморобна продукція може стати причиною появи опіків та подразнень. Найкращим рішенням у цьому випадку стануть засоби, створені з якісних компонентів з дотриманням усіх норм. Вказаному опису повністю відповідає професійна косметика, представлена в каталозі магазину.

Регулярне ретельне розчісування

На питання, як зробити густу бороду, фахівці часто відповідають, що потрібно щодня хоча б кілька хвилин розчісувати її. Для цього необхідно використовувати спеціальні щітки та гребені. Їх регулярне використання дозволяє покращити кровообіг та стимулює ріст волосків у певному напрямку. Такий метод дає реальні результати. Про те, що борода стала густішою, заявляють багато чоловіків, які вирішили спробувати метод.

Додавання в раціон харчових добавок та вітамінів

Іноді труднощі з відрощуванням бороди виникають через брак деяких мікроелементів в організмі. У цьому випадку волосся активно випадає, а нове росте занадто сухим та ламким. У цьому випадку проблему можуть вирішити спеціальні препарати та харчові добавки. Проте, перед їх застосуванням потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Тільки він може визначити, чи дійсно існує дефіцит та підібрати відповідні вітамінні комплекси. До складу таких добавок входять селен, біотин, мідь, цинк, аскорбінова кислота, залізо та інші компоненти. Одночасно із застосуванням призначених препаратів варто включити у свій розпорядок спортивні навантаження. Заняття сприяють підвищенню загального тонусу та прискоренню обмінних процесів в організмі. Корисні речовини у цьому разі засвоюються швидше.

Стрижка у майстрів

Замислюючись над тим, як зробити, щоб росла борода, багато хто ігнорує звернення до барберів. Вирішивши відростити довгу та густу рослинність, чоловіки часто залишають процес без уваги. В результаті форма та рівномірність волосків не відповідають очікуванням. Щоб уникнути подібних наслідків, усунути які складно, потрібно на перших етапах звертатися до професійних барберів. Вони допоможуть підібрати відповідну форму та надалі підтримуватимуть її акуратну доглянуту форму.

Як зробити бороду м'якою?

Коли дрібна щетина починає відростати, вона стає жорсткішою та сухою. В результаті чоловіки стикаються з низкою проблем. Серед них ускладнення догляду, поява подразнень та почервонінь, свербіж та менш естетичний вигляд. З цієї причини представники чоловічої статі шукають способи, як зробити бороду м'якою. Щоб впоратися із завданням, потрібно дотримуватись деяких простих рекомендацій.

Використання шампуню та кондиціонера

Багато чоловіків нехтують простими засобами догляду та страждають від надмірної жорсткості. Серед таких засобів можна виділити кондиціонер та шампунь для бороди. Важливо підбирати саме спеціалізовані засоби, призначені для цього виду рослинності. Вони містять цінні компоненти, які забезпечують делікатний догляд та не пересушують щетину.

 

 

Живлення за допомогою олій та бальзамів

Посилити ефект пом'якшення допоможуть живильні олії та бальзами для бороди. Їх часто рекомендують барбери тим, хто хоче дізнатися, як посилити зростання бороди. Це пов'язано з наявністю великої кількості корисних для щетини компонентів. Вони мають пом'якшувальний ефект і одночасно зміцнюють структуру волосків на обличчі. Наносити такі засоби слід після очищення, виконаного за допомогою спеціального шампуню. Цінні складові в цьому випадку краще проникають усередину щетини та забезпечують швидкий результат.

 

 

Застосування восків

Коли всі основні процедури догляду виконані, можна зробити бороду більш слухняною за допомогою воску. Професійні засоби від відомих брендів включають не тільки натуральний віск, але й додаткові компоненти, що забезпечують догляд. Це робить їх функціональними корисними засобами, які сприяють поліпшенню зовнішнього вигляду бороди. Серед основних ефектів від використання восків можна виділити:

  • створення бажаної форми;
  • живлення;
  • зволоження шкіри обличчя та рослинності;
  • захист від негативних зовнішніх факторів;
  • потовщення волосків, що сприяє появі густоти.

 

Крім цього, воски для бороди використовуються для розгладження неслухняних волосків. Таким чином вони стають більш податливими до укладання.

Кому підійде густа борода?

Представники чоловічої статі запускають бороду різної довжини. Комусь подобається рослинність середньої довжини, а комусь комфортно з довгим «аксесуаром». Яка б не була довжина, потрібно враховувати, що густі волоски, що відросли, істотно змінюють зовнішній вигляд та дозволяють приміряти абсолютно інший образ.

Борода середньої довжини краще виглядає на обличчі круглої форми. Вона візуально витягує його, додаючи брутальності. Довга густа рослинність більше підійде для володарів овальної форми обличчя. Проте, це лише загальні рекомендації. Барбер може зробити стилізацію, що підійде для інших форм обличчя.

Кому найбільше підходить легка щетина?

Не всіх чоловіків цікавить, як прискорити процес зростання бороди. Деяких з них повністю влаштовує легка акуратна щетина. Такий варіант оформлення рослинності на обличчі є компромісом між довгою густою бородою та гладко поголеним обличчям. Цікавою особливістю легкої щетини є те, що вона підходить практично всім чоловікам.

Основні правила догляду за бородою

Кожен чоловік підбирає догляд та процедури для росту бороди в індивідуальному порядку. У процесі зазвичай враховується тип волосків, особливості шкіри, особисті уподобання та інші особливості. Проте, існує кілька загальних рекомендацій для представників чоловічої статі, які бажають відростити густу рослинність на обличчі.

Використання спеціальних інструментів для стрижки

Для підрівнювання бороди можна використовувати тример. Проте, правильно користуватися цим інструментом вміють далеко не всі. З цієї причини він може стати просто непотрібним придбанням. У цьому випадку можна скористатися ножицями – стандартним інструментом, який є простим у використанні. За допомогою ножиць можна легко коригувати форму, стоячи перед дзеркалом.

Застосування шампуню для бороди

Засоби розробляються спеціально для щетини, що відросла. До їх складу входять м'які очищувальні речовини та корисні компоненти, які забезпечують делікатний догляд у цій зоні. Після використання очищаються не лише волоски, а також шкіра під ними. В результаті забезпечується базовий догляд, що стимулює зростання.

Зволоження та живлення

Чоловікам, яких цікавить густа борода і як досягти такого ефекту, варто звернути увагу на спеціальні поживні олії. Вони містять концентрат корисних екстрактів та доглядових компонентів, які покращують зовнішній вигляд бороди.

Найпоширеніші засоби для догляду за бородою

Тим, хто не знає, як покращити ріст бороди, варто проконсультуватися з досвідченим барбером та підібрати найкращі засоби для догляду. Їх список формується в індивідуальному порядку, залежно від типу шкіри та щетини, запиту, а також виділеного бюджету. У продажу зараз представлена велика кількість косметики, тож кожен чоловік може підібрати щось для себе. Серед найпопулярніших засобів можна виділити:

  • шампунь для бороди;
  • олія для бороди;
  • кондиціонер для бороди;
  • бальзам для бороди.

Щоб підтримувати необхідну форму, можна скористатися воском для бороди. Окремо варто підбирати спеціальні засоби для чищення. Для розчісування обов'язково потрібно використовувати щітку або гребінець.

Рекомендації фахівців з догляду за бородою

Як зробити бороду густою? Це питання зачепить собі багато чоловіків. Деякі з них припускають, що для покращення густоти достатньо лише одного спеціального засобу. Проте, насправді потрібен комплексний підхід, який включає очищення, харчування, зволоження, стрижка та догляд за щетиною. Ось що рекомендують фахівці:

  • Бороду необхідно регулярно мити. Можна робити це приблизно 2-3 рази на тиждень. Все залежить від типу щетини та шкіри обличчя. Щоденне миття не рекомендується, оскільки процедура сушить волосся.
  • Після використання шампуню необхідно зволожувати щетину кондиціонером. Засоби створені на основі рослинних компонентів, тому живлять та насичують волоски необхідними речовинами для росту.
  • Для висушування бороди не слід користуватися феном. Достатньо промокнути щетину рушником без тертя.
  • Якщо не вистачає часу на відвідування барбершопів, підготуйте ножиці або триммер. Ці засоби допоможуть коригувати форму в домашніх умовах.

Додатково досвідчені фахівці радять використовувати якісний гребінець із великою кількістю зубчиків. Краще вибирати пристрої з натуральних матеріалів, наприклад дерев'яні моделі.

Керуючись перерахованими порадами, ви зможете не тільки збільшити густоту бороди, але й забезпечити їй необхідний догляд. В результаті вона матиме естетичний вигляд, а з укладанням не буде проблем

Популярні товари по догляду за бородою

Наборір для бороди   Бальзам для укладання бороди   Косметика для бороди